Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

 
1 miliard zł – przychody osiągane co roku przez naszych klientów
 
20 tysięcy pracowników – wsparcie prawne dla HR i payroll
 
130 tysięcy m2– powierzchnia skomercjalizowana przy naszej pomocy

O Kancelarii

Kuczek-Maruta i Wachowski Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska to zespół doświadczonych radców prawnych oraz aplikantów radcowskich, kierowany przez partnerów Beatę Kuczek-Maruta i Tomasza Wachowskiego oraz radcę prawnego Katarzynę Pabian, wyspecjalizowany w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Od ponad 20 zapewniamy kompleksowe doradztwo prawne dla biznesu w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z międzynarodowym elementem kapitałowym. Zapewniamy Klientom obsługę prawną na najwyższym poziomie. Pracujemy w języku polskim, angielskim i włoskim.

Naszą działalność opieramy na profesjonalnym oraz rzetelnym podejściu do powierzanych nam spraw. Do każdego zadania podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, a nietypowe sprawy to nasza specjalność. Jesteśmy zorientowani na indywidualne potrzeby i wymagania Klientów, z którymi budujemy otwarte relacje, oparte na wzajemnym zaufaniu. Prowadzimy obsługę prawną innowacyjnych projektów, gdzie brak jest ugruntowanej praktyki czy orzecznictwa.

Rozumiemy biznes. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo prawne przedsiębiorców. Z tego względu proponujemy naszym Klientom sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które pozwalają im osiągać sukcesy. Dzięki temu Klienci od lat obdarzają nas zaufaniem i z naszą pomocą realizują kolejne przedsięwzięcia.

Nasz zespół został optymalnie dobrany pod względem umiejętności praktycznych, doświadczenia zawodowego oraz specjalistycznej wiedzy jego członków. Kompetencje prawników kancelarii wzajemnie się uzupełniają. Komunikujemy się zwięźle i zrozumiale, a zamiast prawniczego żargonu używamy języka, którym na co dzień posługują się ludzie biznesu. Świadcząc doradztwo prawne zawsze bierzemy pod uwagę podatkowy aspekt danej sprawy, tak aby podatkowe konsekwencje biznesowych decyzji były możliwie optymalne. Prowadzimy obsługę prawną w języku polskim, angielskim i włoskim.

Radcowie prawni 

Beata Kuczek Maruta Radca Prawny Kraków Tomasz Wachowski Radca Prawny Kraków Katarzyna Pabian Radca Prawny Kraków Anna Skórniewicz Miśkowiec
Beata Kuczek - Maruta Tomasz Wachowski Katarzyna Pabian Anna Skórniewicz - Miśkowiec
       

 

Osiągnięcia

Case #1

Nasz klient – właściciel ogólnopolskiej sieci hipermarketów i sklepów średniopowierzchiowych, obejmującej ponad 180 placówek – powierzył nam prawne przygotowanie ich do sprzedaży. Wszystkie sklepy były powadzone w lokalach wziętych w najem. Naszym zadaniem było przeprowadzenie audytu prawnego każdej placówki i skompletowanie dokumentów potwierdzających prawidłowy status lokalu oraz całego budynku w świetle przepisów prawa, a także przygotowanie zbiorczego raportu. Zlecenie było bardzo pilne, więc jego realizacja wymagała  precyzyjnych procedur wewnętrznych oraz stałego monitoringu postępów i ewentualnych problemów. Dzięki zaangażowaniu członków zespołu audytowego, ich dobremu przeszkoleniu oraz odpowiedniej organizacji pracy nasz klient w terminie przedstawił nabywcy kompletną dokumentację dla wszystkich placówek. Kilka miesięcy później, po dopełnieniu pozostałych formalności, transakcja została sfinalizowana.

Case #2

Jako doradcy prawni dużego banku braliśmy udział w skomplikowanej transakcji finansowania zakupu i generalnej przebudowy kompleksu handlowego we Wrocławiu. Inwestorem była międzynarodowa firma, której udało się osiągnąć porozumienie z aktualnym właścicielem bardzo zadłużonej nieruchomości oraz wszystkimi wierzycielami. W pierwszym etapie transakcji ogromny prawnym wyzwaniem było właściwe zabezpieczenie kredytu deweloperskiego na nieruchomości obciążonej wieloma hipotekami, w stosunku do których toczyło się wiele postępowań egzekucyjnych. Drugi etap transakcji przewidywał przekształcenie krótkoterminowego finansowania deweloperskiego w wieloletni kredyt inwestycyjny w innej walucie, co wymagało odpowiedniego dostosowania treści umowy kredytowej oraz uzupełnienia zabezpieczeń.
Wszystkie dokumenty prawne były przygotowywane indywidualnie przez naszą kancelarię, z uwzględnieniem specyfiki tej transakcji oraz standardów prawnych banku udzielającego finansowania. Łączna wartość finansowania wynosiła 100 mln PLN.

Klienci

Rekomendacje

„Z prawnikami z Kancelarii Kuczek-Maruta współpracuję od ponad 15 lat, kiedy to zakładali naszą spółkę. Od tamtej pory z niewielkiej firmy IT staliśmy się międzynarodową korporacją. Zawsze elastycznie dopasowywali się do naszych aktualnych potrzeb i nigdy nie zawiedli mojego zaufania.”

Adam Stoch
Wiceprezes Zarządu Arrow ECS

„Przeszło 10-letnia pomoc prawna ze strony radcy prawnego Katarzyny Pabian pozwala Nordkalk sp. z o.o. zachować komfort bezpieczeństwa prawnego, przy jednoczesnym zapewnieniu świadczenia usług prawniczych na najwyższym poziomie.”

Mariusz Błaszkiewicz
Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Nordkalk

Co sprawia, że osiągniemy Twoje cele?

Badamy Twoje potrzeby

Zawsze sprawdzamy, jaki jest Twój cel gospodarczy. Najpierw ustalamy Twoje biznesowe oczekiwania, a dopiero potem środki prawne, które mają doprowadzić do realizacji Twoich planów. Weryfikujemy Twoje wstępne założenia i warunki transakcji, opierając się na naszym unikalnym doświadczeniu i bogatej wiedzy, i doradzamy jak je zoptymalizować.  

Znajdujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania

Cechuje nas indywidualne podejście do każdej sprawy. Rozumiemy biznes naszych Klientów oraz cele, które chcą osiągnąć. Nie korzystamy z „gotowców”, lecz dostarczamy rozwiązania "szyte na miarę". Proponujemy efektywne i skuteczne narzędzia, które pozwolą Ci osiągnąć sukces.

Uczestniczymy w realizacji Twojego celu

Bierzemy odpowiedzialność za dostarczone rozwiązania i doradzamy na każdym etapie jego realizacji. Jesteśmy doceniani za rzeczowe i rzetelne podejście do powierzanych spraw. Całościowo dbamy o Twoje bezpieczeństwo prawne, a doprowadzając sprawy do celu, świętujemy z Tobą sukcesy.

 

Kontakt

Kuczek-Maruta i Wachowski Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska

ul. Cieszyńska 13
30-015 Kraków
tel. + 48 790 400 884
e-mail: office@kuczekmaruta.pl

NIP: 6772459109, REGON: 387678541, KRS: 0000878084
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy KRS

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika