Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta

Kancelaria Radców Prawnych

Twoi doradcy prawni w biznesie

Świadcząc usługi dla naszych Klientów, zdobyliśmy unikalne doświadczenie i profesjonalizm, łącząc wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością mechanizmów i zwyczajów w określonych branżach i dziedzinach prawa.

Posiadamy wyspecjalizowane zespoły, które pracują nad sprawami klientów, dając pewność dobrego rozwiązania nawet skomplikowanych zagadnień.

Dobra znajomość języków obcych i współpraca międzynarodowa pomogły nam wyspecjalizować się w specyficznej problematyce prawnej związanej z potrzebami klientów zagranicznych.

Nasz kilkunastoosobowy zespół świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Doradzamy w zakresie prawa polskiego z uwzględnieniem norm prawnych Unii Europejskiej. Jesteśmy przygotowani do świadczenia stałej obsługi prawnej dla podmiotów gospodarczych, z której korzysta wielu stałych Klientów, a także do obsługi pojedynczych projektów wymagających specjalistycznej wiedzy.

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest szybkość reakcji, zrozumienie celów biznesowych, znajomość specyfiki branżowej czy wiedza o strukturach logistycznych, dlatego oferujemy stałą bieżącą obsługę prawną przedsiębiorstw, która pozwala nam mocniej zaangażować się w działalność naszych Klientów i tym samym zapewnia stały, wysoki poziom bezpieczeństwa prawnego, we wszystkich dziedzinach objętych naszym monitoringiem.

Pracujemy także w projektach specjalistycznych, wymagających nie tylko doskonałej znajomości prawa, ale także doświadczenia w rozwiązywaniu praktycznych problemów prawnych, typowych na przykład dla przedsięwzięć inwestycyjnych czy sektora nowych technologii. Nasz zespół prawników ma właśnie taką wiedzę i doświadczenie, dzięki temu nawet w trudnych i złożonych przedsięwzięciach gospodarczych, zapewniamy kompetentne doradztwo, pomoc w wypracowaniu optymalnego scenariusza działań i sprawną realizację części prawnej.

Doradzając naszym Klientom zawsze bierzemy pod uwagę podatkowy aspekt danej sprawy, tak aby podatkowe konsekwencje biznesowej decyzji były możliwie optymalne.

Wyróżnia nas system ocen kompetencji prawników, który skonstruowaliśmy właśnie w taki sposób, aby zapewnić wszystkim naszym klientom najwyższy poziom merytoryczny usług prawnych, dobrze zorganizowaną współpracę i - co najważniejsze - skuteczne wsparcie w rozwiązywaniu problemów biznesowych.

Nasze biuro znajduje się w zabytkowej willi na Osiedlu Oficerskim w Krakowie, ale świadczymy usługi prawne na terenie całej Polski. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy także bogatą sieć powiązań międzynarodowych z kancelariami prawnymi zrzeszonymi w EuréseaU.

Dlaczego warto zaangażować prawnika, gdy niektóre wydatki projektu dofinansowanego z UE zostaną uznane za niekwalifikowane?

W toku realizacji projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej zdarzają się sytuacje, gdy instytucja pośrednicząca zakwalifikuje jakiś wydatek projektu jako koszt niekwalifikowany w ramach realizowanego projektu dofinansowanego z funduszy europejskich. Może powodować to - zależnie od programu, z którego dofinansowany jest dany projekt - utratę dofinansowania czy też konieczność zwrotu już otrzymanych środków. Dlatego, choć nic nie zastąpi stałej współpracy z wykwalifikowaną firmą zajmującą się rozliczaniem projektów dofinansowanych z UE, gdy pojawiają się problemy z kwalifikowalnością kosztów warto sięgnąć po prawnika. Prawnik, która zna specyfikę funduszy unijnych i regulujące je przepisy, często będzie w stanie uargumentować, dlaczego dany wydatek można jednak uznać za kwalifikowany w ramach projektu. Takie pisemne wyjaśnienia z kancelarii prawnej często przekonują urzędników.

Co zyskasz decydując się na współpracę z prawnikami z Kancelarii Prawnej Kuczek-Maruta przy rozwiązywaniu problemów z kwalifikowalnością kosztów w projektach dofinansowanych z funduszy europejskich?

Prawnicy z Kancelarii Prawnej Kuczek-Maruta to doświadczeni doradcy prawni znający specyfikę funduszy europejskich, praktykę instytucji pośredniczących oraz najczęściej pojawiające się problemy. Mamy doświadczenie związane z projektami realizowanymi w ramach różnych działań i programów, i choć nie ma dwóch takich samych problemów, to potrafimy poradzić sobie nawet z problemami, z którymi mamy styczność po raz pierwszy. Dodatkowo dzięki wysokiej skuteczności naszych działań wyrobiliśmy sobie swoisty autorytet w kilku instytucjach pośredniczących, co powoduje, że sporządzane przez nas opinie prawne często przekonują urzędników do naszych racji. Nie każdą dotację jesteśmy w stanie uratować, ale z pewnością jeśli istnieje sposób, aby dany wydatek został uznany za kwalifikowany to my go znajdziemy.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej związanej z kwalifikowalnością kosztów w projektach dofinansowanych z UE skontaktuj się z nami.

 

Do czego potrzebny jest prawnik przy zawieraniu umów najmu?

Umowy najmu na powierzchnie komercyjną i biurową to w dzisiejszych czasach skomplikowane dokumenty liczące niejednokrotnie kilkadziesiąt stron. Czynsz najmu jest ważnym elementem budżetu dla najemcy, i decyduje o opłacalności inwestycji dla wynajmującego. Umowa taka zawierana jest zwykle na kilka lat. Wszystkie te elementy powodują, że treść umowy najmu może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dlatego obsługę prawną zawierania umowy najmu dobrze jest powierzyć profesjonalnemu prawnikowi, który pomoże sprawnie przejść przez cały proces. Obsługa prawna przyda się zarówno właścicielowi biurowca czy galerii handlowej, jak i najemcy. Prawnicy pomagają w negocjacjachzapisów umowy najmu i dbają o to, aby wszystkie szczegóły transakcji znalazły swoje odzwierciedlenie w jej zapisach.

Dlaczego warto powierzyć obsługę prawną umów najmu akurat naszej Kancelarii Prawnej?

Prawnicy z naszej Kancelarii mają wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej zawierania umów najmu. Skomercjalizowaliśmy niejedno centrum handlowe i niejeden biurowiec. Pomogliśmy wynająć lub wziąć w najem kilkaset tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej. Znamy dobrze biznesowe realia. Wiemy co to jest add-on factor i jakie modele rozliczenia kosztów eksploatacyjnych obowiązują na rynku. Nie są dla nas niczym zaskakującym podatkowe aspekty umów najmu, a także wiemy jak można optymalnie rozliczyć nakłady poczynione na adaptację lokalu.

h6>Jeśli jesteś już przekonany, że to właśnie Kancelarii Prawnej Kuczek-Maruta chcesz powierzyć obsługę prawną spraw związanych z najmem i komercjalizacją skontaktuj się z nami.

 

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika