Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

Adwokat

Jakie uprawnienia ma adwokat?

Choć adwokaci są głównie kojarzeni z rolą obrońcy oskarżonego w procesie karnym, to ich kompetencje są dużo szersze i obejmują również przykładowo wszystkie sprawy cywilne i gospodarcze. Mogą oni prowadzić zarówno sprawy sądowe jak i te, które rozgrywają się poza sądem. Uproszczając adwokaci mają kompetencje do świadczenia obsługi prawnej w takim zakresie jak radcowie prawni, a ich prerogatywy poszerzone są dodatkowo o prowadzenie spraw karnych.

Zawód adwokata reguluje ustawa z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze, która szczegółowo opisuje sposób w jaki adwokat ma wykonywać swoją pracę. Adwokaci mają również swój kodeks etyczny. Na straży należytego wykonywania zwodu stoi samorząd zawodowy adwokatów z Naczelną Radą Adwokacką na czele.

Czy w Kancelarii Prawnej Kuczek-Maruta są zatrudnieni adwokaci?

Nie, w naszej Kancelarii nie pracują żadni adwokaci. Ponieważ jesteśmy wyspecjalizowani w sprawach cywilnych i gospodaczych uprawnienia naszych radców prawnych są w zupełności wystarczające do prowadzenia obsługi prawnej firm. W wyjątkowych sytuacjach, gdy nasi stali klienci zgłaszają się ze sprawą karną współpracujemy z dwoma renomownymi adwokatami, co pozwala zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę.

Jeśli zatem w Twoja sprawa dotyczy spraw, którymi może zająć się zarówno adwokat jak i radca prawny, zapraszamy do kontaktu.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika