Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika
  • Start
  • Fundusze europejskie
  • Problemy z kwalifikowalnością kosztów (wydatków) przy rozliczaniu projektu dofinansowanego z dotacji unijnych

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

Problemy z kwalifikowalnością kosztów (wydatków) przy rozliczaniu projektu dofinansowanego z dotacji unijnych

Dlaczego warto zaangażować prawnika, gdy niektóre wydatki projektu dofinansowanego z UE zostaną uznane za niekwalifikowane?

W toku realizacji projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej zdarzają się sytuacje, gdy instytucja pośrednicząca zakwalifikuje jakiś wydatek projektu jako koszt niekwalifikowany w ramach realizowanego projektu dofinansowanego z funduszy europejskich. Może powodować to - zależnie od programu, z którego dofinansowany jest dany projekt - utratę dofinansowania czy też konieczność zwrotu już otrzymanych środków. Dlatego, choć nic nie zastąpi stałej współpracy z wykwalifikowaną firmą zajmującą się rozliczaniem projektów dofinansowanych z UE, gdy pojawiają się problemy z kwalifikowalnością kosztów warto sięgnąć po prawnika. Prawnik, która zna specyfikę funduszy unijnych i regulujące je przepisy, często będzie w stanie uargumentować, dlaczego dany wydatek można jednak uznać za kwalifikowany w ramach projektu. Takie pisemne wyjaśnienia z kancelarii prawnej często przekonują urzędników.

Co zyskasz decydując się na współpracę z prawnikami z Kancelarii Prawnej Kuczek-Maruta przy rozwiązywaniu problemów z kwalifikowalnością kosztów w projektach dofinansowanych z funduszy europejskich?

Prawnicy z Kancelarii Prawnej Kuczek-Maruta to doświadczeni doradcy prawni znający specyfikę funduszy europejskich, praktykę instytucji pośredniczących oraz najczęściej pojawiające się problemy. Mamy doświadczenie związane z projektami realizowanymi w ramach różnych działań i programów, i choć nie ma dwóch takich samych problemów, to potrafimy poradzić sobie nawet z problemami, z którymi mamy styczność po raz pierwszy. Dodatkowo dzięki wysokiej skuteczności naszych działań wyrobiliśmy sobie swoisty autorytet w kilku instytucjach pośredniczących, co powoduje, że sporządzane przez nas opinie prawne często przekonują urzędników do naszych racji. Nie każdą dotację jesteśmy w stanie uratować, ale z pewnością jeśli istnieje sposób, aby dany wydatek został uznany za kwalifikowany to my go znajdziemy.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej związanej z kwalifikowalnością kosztów w projektach dofinansowanych z UE skontaktuj się z nami.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika