Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

Doradztwo korporacyjne

W świecie biznesu z wielkością spółki rośnie ilość problemów prawnych, przed którymi stają jej udziałowcy i członkowie władz. Nasza filozofia zakłada, że pomoc prawna ma wspierać przedsięwzięcia biznesowe, dlatego opracowaliśmy system doradztwa korporacyjnego, który ułatwia podejmowanie decyzji biznesowych, maksymalnie upraszcza tryb załatwiania spraw korporacyjnych, ale jednocześnie gwarantuje zachowanie wszystkich prawnych wymagań.

W ramach doradztwa korporacyjnego oferujemy pełną obsługę prawną w zakresie zakładania spółek, ich oddziałów, przedstawicielstw, fundacji i stowarzyszeń. Po rozpoczęciu działalności przez nową jednostkę, zapewniamy bieżącą obsługę z zakresu spraw korporacyjnych. Standaryzujemy dokumenty korporacyjne, dbamy o wypełnianie wszystkich wymaganych procedur wewnętrznych, przygotowujemy niezbędne uchwały, oświadczenia i inne dokumenty korporacyjne, reprezentujemy klientów w postępowaniach rejestrowych w KRS. W razie potrzeby służymy pomocą przy likwidacji lub upadłości.

Zajmujemy się również transakcjami M&A, restrukturyzacją grup kapitałowych, obsługą transakcji związanych z papierami wartościowymi, rynkami kapitałowymi oraz doradztwem dotyczącym rozwoju struktur kapitałowych i sposobów finansowania przedsiębiorstw.

Nasi prawnicy mają bardzo duże doświadczenie w doradztwie dla zagranicznych inwestorów dokonujących w Polsce inwestycji kapitałowych - większość naszych stałych klientów stanowią spółki z kapitałem zagranicznym, w których rozwiązujemy problemy prawne i podatkowe charakterystyczne dla międzynarodowego przepływu kapitału. Reprezentowaliśmy także liczne firmy zagraniczne przy zakładaniu polskich spółek zależnych i oddziałów w Polsce.

Mamy świadomość, że zagraniczna kadra menadżerska oczekuje pełnego wsparcia w zakresie prawa polskiego oraz pomocy w dostosowaniu wewnętrznej kultury korporacyjnej do wymogów polskiego prawa, i tak właśnie pracuje nasz zespół doradztwa korporacyjnego.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika