Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

M&A i restrukturyzacje

Fuzje i przejęcia stanowią stały element sceny gospodarczej. Wiemy, że zmiany te w wielkiej mierze wpływają na dalszą działalność firmy, dlatego ważna jest ich profesjonalna obsługa.

W zakresie M&A oferujemy obsługę prawną umów inwestycyjnych, różnych form dokapitalizowania, w przejęciach majątku (asset deal), wydzielaniu spółek zależnych, wykupach menadżerskich, akwizycjach oraz inwestycjach private equity. Ponadto ściśle współpracujemy z audytorami oraz doradcami podatkowymi i finansowymi.

Doradzamy również przy restrukturyzacji zatrudnienia, konsolidacjach w grupach kapitałowych, wydzielaniu centrów outsourcingowych ze struktur przedsiębiorstw. Wiemy, jak w działaniach z zakresu M&A istotne jest odpowiednie zaplanowanie docelowej struktury kapitałowej i drogi dojścia do niej, uwzględniającej opodatkowanie inwestycji kapitałowych.

Nasi prawnicy mają też doświadczenie w doradztwie przy postępowaniach upadłościowych i naprawczych, mediacjach pomiędzy wierzycielami i dłużnikami, negocjacjach z instytucjami finansowymi i restrukturyzowaniu zadłużenia.

Reprezentujemy inwestorów, menadżerów, a także przygotowujemy przedsiębiorstwa lub spółki do sprzedaży i reprezentujemy je w negocjacjach z inwestorami.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika