Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

Prawo reklamy

Firmy działające w świecie mediów, marketingu, promocji i reklamy wymagają specjalistycznej pomocy prawnej. Nasz zespół doradza, jak efektywnie osiągnąć zamierzone cele promocyjne czy reklamowe, zachowując zgodność z prawem i nie narażając się na niepotrzebne ryzyka podatkowe.

Nasi specjaliści zajmują się zagadnieniami związanymi z handlem czasem reklamowym, kontraktami dotyczącymi usług reklamowych, kwestią praw autorskich do przekazu reklamowego, wszelkimi formami promocji zarówno w mediach jak i w innej postaci - takiej jak sprzedaż promocyjna, sponsoring, programy lojalnościowe, akcje charytatywne połączone z autopromocją. Zwracamy szczególną uwagę na problemy podatkowe charakterystyczne dla poszczególnych form promocji.

Szczególnej uwagi wymaga reklama tzw. produktów wrażliwych - alkoholu, papierosów, produktów leczniczych, suplementów diety, angażowanie w reklamę osób wykonujących zawody zaufania publicznego (lekarzy, farmaceutów, autorytety naukowe) czy też odpowiednie rozłożenie obowiązków reklamowych i promocyjnych danego produktu na różnych szczeblach łańcucha dystrybucyjnego. Prawidłowe zaplanowanie takiej kampanii reklamowej jest nie lada wyzwaniem zarówno marketingowym, jak i prawnym.

Na zlecenie naszych Klientów wykonujemy analizy prawne treści reklamowych i informacyjnych pod kątem czynów nieuczciwej konkurencji, niedozwolonych praktyk rynkowych, czy też wymagań w zakresie oznakowania produktów takich jak kosmetyki, artykuły żywnościowe, wyroby medyczne czy produkty lecznicze.

Zajmujemy się także reprezentowaniem klientów w postępowaniach administracyjnych lub sądowych dotyczących nieprawidłowych reklam i działań promocyjnych.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika