Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

Rynek włoski

Zespół prawników biegle mówiących po włosku zapewnia naszym włoskojęzycznym Klientom komfort pracy w ich języku ojczystym. Przygotowujemy dwujęzyczne (polsko - włoskie) wersje dokumentów prawnych, dzięki czemu ułatwiamy komunikację pomiędzy włoskimi i polskimi kontrahentami.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną włoskim przedsiębiorcom na etapie rozpoczynania i kontynuowania działalności w Polsce. Doradzamy w wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności, zakładamy spółki, rejestrujemy oddziały spółek zagranicznych. Pomagamy we wszystkich sprawach prawnych związanych z rozpoczęciem działalności, podpisaniem pierwszych umów, zatrudnieniem personelu, organizacją księgowości, wdrożeniem procedur wewnętrznych zgodnych z wymogami polskiego prawa, a potem kontynuujemy stałe doradztwo prawne w miarę bieżących potrzeb Klienta.

Obecnym już w Polsce włoskim firmom produkcyjnym, handlowym i usługowym zapewniamy pełną obsługę prawną, uwzględniającą międzynarodowy charakter ich działalności. Zwracamy szczególną uwagę na prawne i podatkowe warunki współpracy gospodarczej pomiędzy macierzystą firmą włoską a jej polską spółką lub oddziałem. Mamy doświadczenie we wszelkich kwestiach podatkowych i ubezpieczeniowych związanych z zatrudnianiem pracowników polskich we Włoszech i pracowników włoskich w Polsce. W sprawach korporacyjnych spółek polskich zapewniamy standardy korporacyjne obowiązujące we Włoszech.

W razie zakończenia działalności w Polsce pomagamy w sprzedaży przedsiębiorstwa lub w przeprowadzeniu jego likwidacji, do końca dbając o optymalizację opodatkowania oraz przepływów kapitałowych.

Reprezentujemy naszych włoskich Klientów w transakcjach majątkowych w Polsce, w dochodzeniu należności od polskich dłużników w drodze mediacji oraz postępowań sądowych i egzekucyjnych, a także doradzamy instytucjom włoskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawach majątku znajdującego się w Polsce.

Dobra orientacja w podobieństwach i różnicach pomiędzy polskim i włoskim systemem prawnym pozwala nam lepiej rozumieć oczekiwania naszych włoskich Klientów i zapewnić im płynną transformację pomysłów biznesowych na grunt polskiego prawa i polskich zwyczajów gospodarczych.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika