Zadzwoń
do prawnika
 
Mail our lawyer
Napiszdo prawnika

Kuczek-Maruta i Wachowski

Kancelaria Radców Prawnych
spółka partnerska

Twoi doradcy prawni w biznesie

Umowy gospodarcze

Dla klientów, którzy w ramach swojej działalności stale zawierają umowy danego rodzaju, przygotowujemy standardowe wzorce umowne, łatwe w obsłudze i zapewniające odpowiednią kontrolę nad różnicami indywidualnie uzgodnionymi w umowach z poszczególnymi kontrahentami. Prowadzimy także szkolenia dla pracowników działu zamówień lub działu sprzedaży w zakresie bezpiecznego zawierania standardowych umówi i posługiwania się wzorcami. W razie sytuacji nietypowych jesteśmy w kontakcie telefonicznym lub mailowym, i na bieżąco pomagamy prawidłowo wypełnić lub zmodyfikować umowę wzorcową.

Oferujemy także kompleksową obsługę w zakresie przygotowywania i negocjowania pakietów dokumentacji umownej dla złożonych transakcji gospodarczych, na przykład dla kredytowanych projektów inwestycyjnych (umowa nabycia majątku, umowa kredytowa lub leasingu, komplet dokumentacji dotyczącej zabezpieczeń) lub przedsięwzięć budowlanych i infrastrukturalnych (umowy dotyczące fazy projektowej, umowy o zarządzanie przebiegiem inwestycji, kontrakt z głównym wykonawcą lub inwestorem zastępczym, umowy z podwykonawcami, gwarancje i inne zabezpieczenia wykonania robót). Wiemy jak ważne i jak trudne jest zachowanie wewnętrznej spójności takiej dokumentacji, i dopilnowanie aby była ona kompletna; na tym właśnie polega nasza praca.

Znamy się na specyfice umów dystrybucyjnych, kontraktów menadżerskich, umów dotyczących kampanii reklamowych, kontraktów usługowych opartych na korzystaniu z zewnętrznych zasobów ludzkich (bodyshopping), na najmie powierzchni komercyjnych w biurowcach i centrach handlowych. Mamy doświadczenie w umowach dotyczących nieruchomości, zbycia przedsiębiorstwa lub jego części, obrotu prawami udziałowymi w spółkach kapitałowych i rozliczeń pomiędzy wspólnikami (akcjonariuszami) i wielu innych.

I choć umiemy obsłużyć bardzo skomplikowane przedsięwzięcia, przy typowych transakcjach konstruujemy proste umowy, tak aby były one zrozumiałe dla kontrahentów, adekwatne do skali transakcji, a jednocześnie nie pozostawiały wątpliwości co do zakresu zobowiązań stron. Dobrze napisana krótka umowa sprzedaży towarów lub świadczenia usług to według nas bardzo ważny produkt prawniczy.

Współpracujemy z:

Napisz do prawnika
Zadzwoń
do prawnika